Zemědělská výroba

Králíci

Chovem králíků, to možná vše začalo. Josef Brůna byl a je vášnivým chovatelem králíků. Spolu se svými kolegy Pavlem Řídkým a Ladou Krejčovou dokonce vyšlechtil plemeno Siamský velký žlutý. Aktuálně chová tato plemena: Siamský velký žlutý, Zakrslý strakáč, Novozélandský bílý, Gepard(krátkosrstý žlutohnědý), Bílý černopesíkatý nebo Dalmatínský strakáč.

Tento základ se pak stal dobrou zkušeností pro chov a šlechtění dobytka.

Hovězí maso

Od roku 1994 se zabýváme chovem skotu dříve mléčného aktuálně již masného se zaměřením na francouzské plemeno Gasconne. Odchováváme si vlastní telátka,která sdílí výběh se svými matkami, takže v současné době již nedojíme a mléko ponecháváme jim. Hovězí maso z vlastního chovu je dispozici 3x ročně- vždy na konci ledna, dubna a října. Vždy je potřeba si dopředu objednat.

Kuřice a brojleři

Každé jaro pravidelně zajišťujeme dodávku nosných kuřic, máte-li o ně zájem, napište nám.

V létě v rozmezí června až srpna se zabýváme výkrmem brojlerových kuřat. Jejich množství je omezené a je nutné si je předem objednat.

Prasata

2x ročně nabízíme k prodeji vykrmené vepře v jateční hmotnosti cca 135 kg. Termíny odběru jsou vždy na jaře (březen až duben) a na podzim (listopad až prosinec). Krmiva pro prasata jsou vyráběna ze surovin z vlastní produkce.

Obilí

Na naší farmě pěstujeme pšenici a tritikále. Z vlastního obilí děláme směsi (šrot) pro naše krávy a prasata.

Je možné si obilí i objednat a každé léto si ho na naší farmě vyzvednout, je to vynikající obilnina pro vaše slepičky či králíčky.

Brambory

Máme dva typy brambor bílé a červené Laury. Dříve jsme měli vyorávání brambor jako rodino-přátelskou akci, kdy jsme se sešli a strávili den na poli a sbírali brambory, v dnešní pokrokové době se již brambory vyorávají kombajnem a v naší hale je pak třídíme, abychom vám je pak mohli prodat v prvotřídní kvalitě.

Cibule

Každý podzim si u nás můžete zakoupit i cibuli, máme je v 10kg pytlích, ale můžeme rozvážit i na menší.

Sláma

Slámu používáme jako podestýlku pro náš dobytek, máme je totiž na hluboké podestýlce, aby se jim krásně hovělo a nebyly na tvrdém betonu. Slámu si od nás můžete i odkoupit pro svá zvířátka, máme je jak v kulatých tak hranatých balících.